حمله انتحاری در مرکز رأی دهی دشت برچی کابل

حمله انتحاری در مرکز رأی دهی دشت برچی کابل


نجیب دانش سخنگوی وزارت داخله نوشته است که حمله انتحاری در کوچه مکتب مایل در نزدیکی یک محل ثبت احوال نفوس و توزیع شناسنامه ها در قلعه ناظر در حوزه ششم کابل ۹ صبح روز یکشنبه رخ داد.

وزارت صحت عامه گفته است که در این انفجار۵۷ تن کشته شده و ۱۱۹ دیگر زخم برداشته اند.

تصاویر که در شبکه های اجتماعی پخش شده، نشان می دهد که چندین تن در این ساحه به روی جاده افتاده اند.

گروه جنگجویان مسلح داعش مسوولیت این حمله دشت برچی را پذیرفته اند.

داعش تصویری را از عضو این گروه بنام ابوالبراء شیرازی پخش کرده وگفته است که حمله انتحاری در مرکز ثبت نام رای دهی در غرب کابل را این فرد انجام داده است.

اما طالبان در صفحه تویترشان، دست داشتن در این حمله را رد کرده اند.

این حمله زمانی رخ داد که مردم برای گرفتن شناسنامه و ثبت نام گرد شده بودند. بیشتر قربانیان این رویداد کودکان و زنان هستند.

باشنده های محل ادعا دارند که نیروهای امنیتی در تامین امنیت با این محل با وجود گوشزد ها بی احتیاطی کرده است.

دراین حمله افزون بر مردم به کارمندان ثبت احوال نفوس نیز آسیب رسیده است.

این نخستین بار است که در کابل به یکی از مراکز ثبت نام حمله می شود، پیش از این در ننگرهار، وبرخی ولایت های دیگر نیز حملات به کارمندان ونیروهای امنیتی که برای تامین امنیت مراکز راهی مصروف اند صورت گرفته بود.

شیخ الحدیث مولوی خداداد صالح رییس عمومی شورای عالی علمای غرب افغانستان در سخنرانی بین جمعی از علما،

شیخ الحدیث مولوی خداداد صالح رییس عمومی شورای عالی علمای غرب افغانستان در سخنرانی بین جمعی از علما، وهابیت را فرقه ضاله و دست پرورده آمریکا دانست


 

حمله انتحاری بر مسجد نبی اکرم(ص) شهر هرات/ هلاکت 2 داعشی در ورودی مسجد


سخنگوی فرماندهی پولیس ولایت هرات تأیید می‌کند که دو حمله‌کننده انتحاری بر مسجد نبی اکرم(ص) شهر هرات حمله کرده‌اند، اما تنها یک حمله کننده موفق به انفجار خود شده و انتحارکننده دیگر از سوی محافظین مسجد از پای درآمده است.

عبدالاحد ولی زاده، سخنگوی پولیس هرات در مورد این حمله می‌گوید: «دو فرد انتحاری که سوار بر یک عراده موترسایکل سه چرخ بودند، حینی که پیاده شده و قصد حمله به مسجد نبی اکرم(ص) واقع کوچه رنگ‌ریزی مربوط ناحیه هفتم شهر هرات را داشتند، از سوی محافظین مسجد شناسایی می‌شوند و به هلاکت میرسند».

وی افزود: در نتیجه یک انتحارکننده مواد انفجاری همراهش را منفجر نمود، اما فرد دوم با شلیک گلوله از سوی محافظین مسجد از پای درآورده شده است.

بر اساس آخرین آمار شفاخانه شهر هرات، در این حمله انتحاری، 2 غیرنظامی شهید و 8 تن دیگر مجروح گردیده‌اند.


حمله مهاجمان بر هوتل انترکانتیننتال در کابل 


۳۰ جدی ۱۳۹۶
 

مهاجمان مسلح ساعت ۹:۲۰ دقیقه شام بر هوتل انترکانتیننتال حمله کردند و درگیری‌ها میان آنان و نیروهای امنیتی هنوز هم جریان دارد.

Thumbnail

شماری از مهاجمان مسلح شام «شنبه، ۳۰ جدی» بر هوتل انترکانتیننتال در شهر کابل حمله کرده‌اند 

وزارت امور داخله می‌گوید که نیروهای امنیتی به ساحه رسیده‌اند و تلاش دارند وضعیت را در اداره شان بیاورند. 

گزارش‌های تأیید ناشده می‌رسانند که در میان حمله کننده‌گان یک تن مهاجم انتحاری نیز است و حمله کننده‌گان در حمله بر این هوتل از بمب‌های دستی استفاده کرده‌اند. 

مقام‌های امنیتی می‌گویند که مهاجمان شماری از مهمانان این هوتل را به گروگان گرفته‌اند.

مهاجمان بخشی از هوتل را آتش زدند .

جزئیات بیشتر در باره حمله بر هوتل انترکانتیننتال:

مهاجمان مسلح ساعت ۹:۲۰ دقیقه شام بر هوتل انترکانتیننتال حمله کردند و درگیری‌ها میان آنان و نیروهای امنیتی هنوز هم جریان دارد.

ساعت ۱۰:۰۰ شب سخنگوی وزارت امور داخله گفت که نیروهای امنیتی شماری از کسانی را که در هوتل گیر مانده بودند، نجات داده‌ و به جای امن انتقال داده‌اند.

به گفته وی، نیروهای امنیتی وارد هوتل شده و بخشهایی از آن را پاک‌سازی کرده‌اند و تلاش دارند تمام مهمانان هوتل را نجات دهند.

این در حالی است که گلاب الدین غبار، خبرنگار طلوع‌نیوز ساعت ۱۱:۳۰ از محل رویداد گفت که هنوز هم صدای گلوله شنیده می‌شود.

کارمندان این هوتل که در داخل گیر مانده‌اند در تماس به خانواده‌های شان گفته‌اند که چهار مهاجم وارد این هوتل شده‌اند و در زمان ورود شان بر محافظان هوتل گلوله باری کرده‌اند.

در جریان این حمله، سه انفجار از داخل هوتل انترکانتیننتال شنیده است، اما تا هنوز مقام‌های امنیتی در باره چه‌گونه‌گی و نوعیت این انفجارها چیزی نگفته‌اند.

این در حالی است که در سال ۱۳۸۹ نیز نه مهاجم به این هوتل حمله کردند و به شمول مهاجمین، ۲۱ تن جان‌های شان را از دست دادند.

مسئولیت این حمله را گروه طالبان به عهده گرفته اند.

گلاب الدین غبار ساعت ۱۲:۴۰ نیمه شب از محل رویداد گفت که هنوز هم صدای گلوله به صورت پراگنده شنیده می‌شود و افراد گیرمانده در هوتل از طریق تماس تیلفونی به خانواده‌های شان گفته‌اند که آنان در محاصره قرار دارند.

این حمله در حالی صورت رخ می‌دهد که مسئولت تأمین امنیت این هوتل چند هفته پیش از نیروهای امنیتی به یک شرکت خصوصی امنیتی واگذار شده است. 

 

 

حمله انتحاری به خبرگزاری آوا و دفتر فرهنگی اجتماعی تبیان در کابل؛ دست‌ کم۴۰ کشته و 30 زخمی

حمله انتحاری به خبرگزاری آوا و دفتر فرهنگی اجتماعی تبیان در کابل؛ دست‌ کم 50 شهید و 90 زخمی


در نتیجه سه انفجار در غرب کابل دست کم 50 نفر کشته و 90 نفر زخمی شده‌اند. این رویداد قبل از ظهر روز پنجشنبه هفتم جدی/دی در داخل مرکز فرهنگی تبیان و خبرگزاری آوا در خیابان "مزاری" در این شهر رخ داد.

وحیدالله مجروح مشاور مطبوعاتی وزارت صحت/بهداشت افغانستان در یک نشست خبری گفت ۴ زن و دو کودک در بین کشته‌شده‌ها و ۸ زن در میان زخمیان هستند.

به گفته وی، اکثر زخمیان دچار سوختگی شدند و وضعیت پنج نفر از آنها وخیم است.

نصرت رحیمی، معاون سخنگوی وزارت داخله/کشور افغانستان نیز می‌گوید که همه قربانیان این رویداد غیرنظامی هستند. به گفته او حمله نخست، انفجار انتحاری و دو انفجار دیگر ناشی از مین بوده است.

گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) مسئولیت این رویداد را به عهده گرفته است.

مرکز فرهنگی و اجتماعی 'تبیان و خبرگزاری صدای افغان - آوا در یک ساختمان قرار دارند. خبرگزاری صدای افغان - آوا با نشر خبری در وب‌سایت خود نوشته که در انفجار نخست، یک حمله کننده انتحاری مواد انفجاری همراهش را در دفتر این رسانه منفجر ساخته است.

 

<

حال و هوای محرم امسال در کابل و هرات

حال و هوای محرم امسال در کابل و هرات


محرم امسال در افغانستان با تدابیر ویژه امنیتی برگزار می گردد.


السلام علی الحسین
وعلی علی ابن الحسین
وعلی اولادالحسین

وعلی اصحاب الحسین
 


 


 


 


 


 


 


 

روی دستش پسرش رفت ولی قولش نه

نیزه ها تا جگرش رفت ولی قولش نه

این چه خورشید غریبی است که با حال نزار

پای "نعش قمرش" رفت ولی "قولش نه"

شیر مردی که در آن واقعه "هفتاد و دو" بار

دست غم بر "کمرش" رفت ولی "قولش نه"

جان من برخیِ ” آن مرد ” که در شط فرات ،

تیر در چشمِ ترش رفت، ولی قولش نه

هر کجا می نگری "نام حسین است و حسین"

ای دمش گرم "سرش" رفت ولی "قولش نه"


تاسوعای 1396<

حمله تروریستی به مسجد جامع امام زمان علیه السلام در کابل

حمله تروریستی به مسجد جامع امام زمان علیه السلام در کابلگروه تروریستی داعش با انتشار بیانیه ای در صفحات اجتماعی مسئولیت حمله به مسجد امام زمان(عج) قلعه نجارهای خیرخانه شهر کابل را به عهده گرفت.

حوالی ساعت ۱:۳۰ بعد از ظهر امروز (جمعه)سه مهاجم مسلح، نگهبان مسجد امام زمان قلعه نجار ها را کشته و داخل مسجد شده اند.

هم زمان با این بیانیه داعش, گروه طالبان هر گونه دخالت در حمله به مسجد جامع امام زمان(عج) خیرخانه شهر کابل را رد کرده است.

به گفته شاهدان عینی، نمازگزاران در حال ادای نماز جمعه بوده اند که مهاجمین با پرتاب ۲ بمب دستی، ۲ تن از محافظین مسجد را به شهادت رسانده و دو تن دیگر را زخمی کرده اند.

به گفته مقامات امنیتی تلفات حمله به مسجد امام زمان(عج) به ۲۴ تن رسیده است.

نجیب الله دانش سرپرست دفتر سخنگوی وزارت داخله با تأیید این خبر گفت که چهار مهاجم مسلح به مسجد جامع امام زمان واقع قلعه نجارهای خیرخانه کابل حمله کرده اند و یکتن از از آنان خود را منفجر کرده و سه تن دیگر وارد مسجد شده اند.

آقای دانش همچنین از کشته و زخمی شدن چهارده غیر نظامی به شمول زنان و کودکان خبر داد اما به تعداد دقیق کشته ها و زخمی ها اشاره ای نکرد.

وی علاوه کرد که در این رویداد ۲ پولیس محافظ مسجد شهید و ۸ پولیس دیگر زخمی شده اند.

شاهدان عینی گفته اند، در نخست یک انفجار در مقابل این مسجد رخ داده و سپس سه مهاجم انتحاری دیگر داخل آن شده‌اند.

گفته می‌شود که مهاجمان انتحاری ۵۰ تا ۶۰ زن را گروگان گرفته است. احتمالا آمار تلفات افزایش خواهد یافت.

داعش مسئولیت این حمله را برعهده گرفته است. این گروه تروریستی قبلاً نیز مسجد شیعیان را در کشور هدف قرار داده است.

پیش از این نیز گروه داعش حمله تروریستی به زیارت سخی کابل، مسجد باقرالعلوم(س)، حمله به مسجد الزهرا(س)، مسجد جوادیه هرات را بر عهده گرفته بود.

به نقل از خبرگزاری صنا


محراب سوخته مسجد «جوادیه» گواهی مظلومیت شهدای نمازگزار

محراب سوخته مسجد «جوادیه» گواهی مظلومیت شهدای نمازگزار


از هفتمین روز شهادت جمعی از نمازگزاران مسجد و حسینه جوادیه هرات، طی مراسمی همراه با قرائت دعای پر فیض توسل و ذکر مصیبت  تجلیل صورت گرفت.
این مراسم  که در جوار محراب سوخته و زیر سقف ویران مسجد جوادیه برگزار شده بود با شرکت خانواده های شهدا و جمع کثیری از مردم شهید پرور هرات همراه بود.

در اخیر این مراسم حجت الاسلام  سید جواد وحیدی بر همکاری نیروهای امنیتی با مردم در راستای تامین امنیت تاکید کردند و خاطر نشان ساختند که این چنین حملات بزدلانه به مردم بی دفاع هرگز از اخوت و برادری بین شیعه و سنی نخواهد کاست و به هیچ عنوان تاثیر منفی نخواهد گذاشت بلکه باعث تحکیم پیمان برادری بین تمام اقشار مردم هرات خواهد شد، وی افزود جوادیه زنده است و این اعمال وحشیانه نمی تواند از حضور مردم قهرمان ما  در صحنه و مساجد و حسینیه ها بکاهد.
اگر این قرون وسطایی ها جرات دارند مستقیم وارد شوند نه با عملیات های ناجوانمردانه و کور، آن وقت خواهند دید که چگونه فرزندان حیدر کرار پاسخ آنها را میدهند.

سه شنبه شب هفته گذشته در مسجد جوادیه هرات در حین عبادت، تعدادی از تروریستان تکفیری، بزدلانه حمله کرده و مردم را به گلوله بسته و سپس خود را انتحاری کردند.

این حادثه باعث شهادت ۳8 تن و زخمی گشتنحدودا 60 تن از نمازگزاران مسجد جوادیه هرات شد.

17/5/1396
 


 


 


 


 


 

پیام حضرت آیت الله ساجدی در مورد فاجعه میرزاولنگ


 

پیام فقیه مجاهد آیت الله سید حسین ساجدی در محکومیت حوادث تروریستی اخیر خصوصا فاجعه وحشتناک میرزاولنگ که مومنین بیشماری اعم از اطفال و زنان و اقشار مختلف مردم بدست شقی ترین انسانها بشهادت رسیدند!
بسم الله الرحمن الرحیم
بای ذنب قتلت ؟
خبر هولناک فاجعه انسانی در میرزاولنگ - سرپل در فاصله کوتاهی از فاجعه دردناک مسجد جوادیه هرات شوک عظیمی بر افکار عمومی وارد ساخته است
عمق این فجایع بحدی هست که وجدان های بیدار را منزجر و خشمگین ساخته است
این جانب اولا با قلبی داغدار شهادت مظلومانه این عزیزان را به محضر حضرت بقیة الله الاعظم ارواحنا فداه ، ملت مظلوم افغانستان به ویژه خانواده های داغدار تسلیت عرض میکنم
و در ثانی سوالاتی را با مردم شریف و دولتمردان در میان می گذارم :
براستی تا کی شاهد سلسله جنایات متواتر در نقاط مختلف کشور و بالارفتن تلفات انسانی باشیم ؟
چرا این جنایات بیشتر متوجه پیروان اهل بیت ع در افغانستان هست ؟
با اینکه همه ملت مظلوم ما زیر تیغ جلادان نقاب پوش قرار دارند اما غالبا مساجد و تجمعات که شخصیت های تاثیرگذار و مناطق شیعه نشین مورد هجوم قرار می گیرند ؟
براستی چرا ؟
آیا این خبر از کوچ اجباری مردم ما از سرزمین آبائی شان نمی دهد ؟
آیا این سلسله قتل های زنجیره ای نوعی نسل کشی از نوع نسل کشی های عبدالرحمن خانی نیست ؟
براستي فايده پیمان امنیتی با خارجی ها در چی بود ؟
براستی وجود ۹ پایگاه نظامی آمریکا در افغانستان برای چیست ؟
آیا آمریکایی ها فقط مسئول حفظ امنیت ارگ و کارمندان ارگ ریاست جمهوری هستند ؟
آیا هیچ راه حل معقولی برای دفاع از جان و مال و ناموس مردم وجود ندارد ؟
شکی نیست که مسئولین نهاد های امنیتی در ایفاء وظایف شان کوتاهی میکنند و رنه سربازان دلیر ما توانایی دارند در کوتاه مدت ریشه این وحشی ها را در کشور خشک سازند
ما پیشنهاد میکنیم بسیج ملی برای تقویت نیروهای نظامی و امنیتی صورت پذیرد
هر شهروند یک سرباز در برابر طالب و داعش تنها راه حل بحران است
در کنار نیروهای اردو و پولیس ملی باید بسیج مردمی برای دفاع خودی شکل بگیرد
به ویژه در نقاط خاص و آسیب پذیر دولت موظف هست مردم را در برابر حملات این وحشی های بی رحم توانمند سازد
متاسفانه ما در حالتی خاص بسر می بریم و لذا باید امکانات و ظرفیت های خاص برای دفاع از مردم ایحاد شود
در اخیر از مردم فهیم کشور می خواهم انسجام ملی خویش را حفظ نموده و یکپارچه از مذاهب و اقوام مختلف دست بدست هم داده تا بتوانیم کشور و ملت خویش را از این مرحله دردناک عبور دهیم

گزارش تصویری از تشییع پیکر مطهر شهدای مسجد جوادیه هرات

گزارش تصویری از تشییع پیکر مطهر شهدای مسجد جوادیه هرات


 


  

پیام آیت الله سید حسین ساجدی در مورد واقعه خونین مسجد جوادیهاعوذ بالله من الشیطان الرجیم
بسم الله الرحمن الرحیم
یا أیها الذین آمنوا استعینوا بالصبر و الصلوة، ان الله مع الصابرین. و لا تقولوا لمن یقتل فی سبیل الله أموات، بل أحیاء عند ربهم یرزقون (بقره 153-154).
با نهایت تأثر و تألم اطلاع یافتم که بار دیگر دست پلید دشمنان اسلام و بشریت، فاجعه‌ی دیگری را در هرات باستان به وجود آورده و با حمله وحشیانه‌ی خود به مسجد جوادیه بکرآباد، ده‌ها تن از نمازگزاران پاک آن مسجد شریف را به خاک و خون کشیدند. اگرچه عمق این فاجعه قلب هر انسانی را جریحه‌دار نموده و شایسته است که در فراق این شهدای محراب، به جای اشک از چشم‌ها خون گریست، اما دستور الهی بر اتخاذ صبرِ در مصائب و مشکلات و پرهیز از هر گونه حرکت‌های ناشایست که بر هم زننده نظم عمومی است می باشد. طبق نص صریح قرآن کریم که در فوق بیان شده است، عزیزانی که در این حادثه در راه خداوند متعال و در حال ادای فرایض الهی و در خانه خدا به شهادت رسیده‌اند، «احیاءٌ عندَ ربهم یُرزَقون» و حاضر و ناظر بر اعمال بازماندگان خود می‌باشند. لذا از تمامی مؤمنین در شهر هرات خواستارم تا با سرلوحه قرار دادن مشی صبر و الهام گرفتن از پیشوایان دینی خود در برخورد با مصائب، بر آتش تفرقه‌های مذهبی که از سوی تروریستان کوردل افروخته شده است، آب خاموشی پاشیده و با حفظ روحیه اخوت اسلامی و همدلی، فتنه‌های شیاطین زمانه را خنثی نمایند. حکومت اسلامی افغانستان بداند که مردم شریف کشور که سالیان سال در مقابل کفر و الحاد و تکفیر به مجاهدت فی سبیل الله پرداخته‌اند، از معامله خون خود با خداوند متعال هیچ گونه إبایی ندارند، اما کاسه صبر این مردم در حال لبریز شدن است و از به ناحق ریخته شدن خون عزیزان خود به تنگ آمده‌اند. لذا مقامات حکومتی باید هرچه سریعتر به فکر پایان بخشیدن به نابسامانی‌ها و بی‌ثباتی‌های امنیتی و سیاسی اخیر باشند.
یک بار دیگر از درگاه ایزد متعال برای شهدای مظلوم این حادثه، بهشت برین و برای بازماندگان، صبر جمیل و اجر جزیل خواستارم؛ «اللهم اجعلهم فی أعلی علیین و اخلف علی اهلهم فی الغابرین». در این ارتباط از جناب حجت الاسلام و المسلمین الحاج شیخ اسماعیل احمدی؛ از علمای عامل و مردمی شهر هرات، درخواست می‌کنم که به وکالت از اینجانب، از نزدیک با مجروحین و بازماندگان شهدای این حادثه ارتباط گرفته و حتی‌المقدور نسبت به رفع نیازمندی‌های آن عزیزان اقدامات لازم و ضروری را انجام دهند.
و السلام علیکم و علی عبادالله الصالحین
سید حسین ساجدی
11 اسد 1396 مصادف با نهم ذی‌القعده 1438/
<

پیام حجت الاسلام والمسلمین دکتر وحیدی در مورد واقعه خونین مسجد جوادیه

پیام حجت الاسلام والمسلمین دکتر سید جواد وحیدی در مورد واقعه خونین مسجد جوادیهقال مولانا علی بن الحسین علیهما السلام ان القتل لنا عاده و کرامتنا من الله الشهاده
بار دیگر لشگر جهل و تکفیر دست به جنایت هولناکی زد و تعدادی از پاک دلان خدا جو را در خانه خدا به خاک و خون کشید و مردم را عزادار نمود.
حادثه تروریستی مسجد جوادیه هرات یکی از دلخراش ترین حوادث از این دست بود که با هدف ایجاد تفرقه و درگیری های خانمانسوز فرقی طراحی و اجرا شد.
ضمن عرض تسلیت به ساحت قدسی حضرت ولی عصر ارواحنافداه،  مردم شریف هرات و به ویژه خانواده های داغدیده برای شهدای عزیز علو درجات و برای مجروحین شفای عاجل از خداوند متعال مسئلت دارم.
از مردم آگاه و جوانان عزیز عاجزانه درخواست دارم که صبر انقلابی را پیشه نموده و از حرکاتی که موجب بازی در زمین دشمن شود اجتناب کنند. مقابله به این پدیده شوم نیازمند تدبیر و عزم راسخ است که امیدوارم با وحدت آحاد جامعه به زودی شاهد نابودی این جاهلان قرون وسطایی باشیم.
السلام علی عباده الصالحین
سید جواد وح