برگزاری مراسم قرعه کشی سومین مسابقه "سفیران مهدوی"

برگزاری مراسم قرعه کشی سومین مسابقه "سفیران مهدوی"


به گزارش مرکز مهدویت هرات:
روز سه شنبه چهاردهم قوس سال جاری مراسم قرعه کشی و اهدای جوایز به برندگان سومین مسابقه سفیران مهدوی در مرکز مهدویت هرات برگزار گردید.
در این مراسم که با شرکت تعدادی از دانشجویان ولایات افغانستان همراه بود به تعداد 11 نفر از شرکت کنندگان مسابقه جوایزی به رسم یادبود اهدا گردیدو همچنین از فعالان مهدوی در سطح ولایات با اهدای جوایز تقدیر به عمل آمد. در این مراسم مدیر اداری مرکز مهدویت هرات پیرامون اولویت های تبلیغی و اهمیت کار مهدوی برای نوجوانان صحبت نمود و آمادگی مرکز مهدویت هرات برای همفکری در امور مهدوی با دانشجویان سایر ولایات را اعلام نمود.

1396/9/14

انتشار نشریه '' آخرین امید '' شماره 26


 


 

انتشار بیست وپنجمین شماره ماهنامه آخرین امیدانتشار بیست و چهارمین شماره ماهنامه آخرین امید


 


 

انتشار بیست و سومین شماره ماهنامه آخرین امیداسد 1396

<

اختتامیه صنف آموزشی معارف مهدویت ویژه نوجوانان شهرک خاتم الانبیاء (ص)

اختتامیه صنف آموزشی معارف مهدویت وبژه نوجوانان شهرک خاتم الانبیاء (ص)
به گزارش مرکز مهدویت هرات: روز جمعه بیستم اسد سال 1396 ، صنف آموزشی معارف مهدویت وبژه نوجوانان شهرک خاتم الانبیاء (ص) " مهدی باوران" ، بعد از برگزاری آزمون نهایی کتاب " هشت قدم در کوچه باغ انتظار" با تقدیر از برترین های دوره مذکور اختتام یافت.
این دوره با شرکت تعدادی از نوجوانان مهدوی شهرک های خاتم الانبیاء علیه السلام و المهدی (عج) با تعداد بیست جلسه در مرکز مهدویت هرات برگزار گردید.
1396/5/21


 

<

دیدار جمعی از طلاب ولایت فراه با حجت الاسلام وحیدی

دیدار جمعی از طلاب ولایت فراه با حجت الاسلام وحیدیبه گزارش مرکز مهدویت هرات: روز پنج شنبه نوزدهم اسد سال 1396، جمعی از طلاب نوجوان ولایت فراه با حجت الاسلام و المسلمین سید جواد وحیدی در مرکز مهدویت هرات دیدار نمودند. در این دیدار دکتر وحیدی با صحبت پیرامون مسیر و راه و رسم طلبگی به اهمیت این راه مقدس اشاره نمود و افزود طلبگی و روحانیت شغل نیست بلکه وظیفه است. مسئول مرکز مهدویت هرات با اشاره به جایگاه والای ولایت فراه در اعزام برخی روحانیون به ولایت هرات در گذشته ها و اینکه عده ای از علمای بزرگ هرات نشین اهل فراه بودند، آرزو نمود تا این ولایت دوباره جایگاه علمی خود را به دست آورد.
در پایان طلاب فراهی از بخش های مختلف مرکز مهدویت هرات بازدید نمودند.


1396/5/19


 


 

افتتاح دوره معارف مهدویت با محوریت کتاب درسنامه  مهدویت


افتتاح دوره معارف مهدویت با محوریت کتاب درسنامه  مهدویت و تقدیر از برترین های دوره معارف مهدویت ''نرگس خاتون''

به گزارش مرکز مهدویت هرات روز چهارشنبه چهارم اسد سال 1396
دوره معارف مهدویت با محوریت کتاب درسنامه مهدویت ویژه خواهران در مرکز مهدویت هرات افتتاح گردید.
این دوره که در تداوم دوره های گذشته برگزار شده است با شرکت تعدادی از خواهران حوزه و دانشگاه و با تدریس سرکار خانم روستاپور همراه است. همزمان با افتتاح این دوره از خواهران برتر دوره "نرگس خاتون" با محوریت کتاب نگین آفرینش تقدیر به عمل آمد.
دوره مذکور در روز های چهارشنبه ساعت 4 عصر در مرکز مهدویت به مدت 25 جلسه ادامه خواهد داشت.
1396/5/4
<

انتشار شماره بیست و دوم ماهنامه "آخرین امید"

انتشار شماره بیست و دوم ماهنامه "آخرین امید"
صفحه اول و دوم
مرکز مهدویت هرات
سرطان1395

 

 

 

مراسم برگزاری دومین مسابقه سفیران مهدوی

مراسم برگزاری دومین مسابقه سفیران مهدویبه گزارش مرکز مهدویت هرات:
روز یکشنبه بیست و چهارم سرطان سال جاری مراسم قرعه کشی و اهدای جوایز به برندگان دومین مسابقه سفیران مهدوی در مرکز مهدویت هرات برگزار گردید.
در این مراسم که با شرکت تعدادی از دانشجویان ولایات افغانستان همراه بود به تعداد شش نفر از شرکت کنندگان مسابقه جوایزی به رسم یادبود اهدا گردید؛ در این مراسم مدیر اداری مرکز مهدویت هرات پیرامون اولویت های تبلیغی و اهمیت کار فرهنگی برای نوجوانان صحبت نمود و آمادگی مرکز مهدویت هرات  برای همفکری در امور فرهنگی با دانشجویان سایر ولایات را اعلام نمود.
1396/4/24


 


 


 


 

<

موعود در کلام مولا

موعود در کلام مولانام کتاب: موعود در کلام مولا
نام نویسنده :آیت ا.. سید حیدر علوی نژاد
نام انتشارات : پژوهشگاه معارف اسلامی هرات
سال انتشار :1396

در مقدمه کتاب مذکور به چرایی جستجوی مطالب مربوط به امام مهدی عجل ا.. تعالی فرجه الشریف  در کلام امیر مومنان علی علیه السلام اشاره شده است؛ بدین عنوان که شخصیت و جایگاه امیر المومنین علی علیه السلام برای هیچ یک از مسلمانان قابل انکار نیست پس کلام آن حضرت هم در خور اهمیت است، اکنون نیک می یابیم که در کلام امام علی علیه السلام سخنانی پیرامون حضرت بقیت ا.. الاعظم (عج) وجود دارد که راه آینده انسان مسلمان را ترسیم و تبیین می نماید. نویسنده، هدف نخست این نوشتار را راسخ تر نمودن اعتقادات جوانان به برکات وجودی حضرت صاحب الامر (عج) بیان می کند و در ادامه اضافه می کند: برکات وجودی حضرت صاحب الامر (عج)  حقیقتی است که قرآن کریم بر آن مُهر تایید گذاشته و تصریحا اشاره نموده است تا مردم بتوانند زمینه برخورداری از این برکات را در خود ایجاد نمایند. عناوین برخی از فصل های هجده گانه کتاب بدین ترتیب می باشد: فرهنگ انتظار در افق قرآن کریم، ضرورت وجود حجت خدا در زمین، منتظران مهدی موعود در زمان غیبت، نا امیدی با این همه نوید!، خورشید پشت ابر، بیعت کسی بر گردن امام (عج) نیست، تنهایی قائم (عج)، دنیا همیشه سرد نخواهد ماند، شمشیر انتقام، همگرایی امت، امنیت و برکت و آزادی برای همه، همگرایی امت در سایه حکومت جهانی موعود و...


مسابقه سفیران مهدوی 2

مسابقه سفیران مهدوی 2


- برگه های مسابقه را میتوانید از مرکز مهدویت و یا از کانال تلگرام مهدی یاوران دریافت نمایید
- آخرین مهلت تحویل دهی برگه مسابقه روز شنبه  1396/4/24 به اداره مرکز مهدویت هرات میباشد.
- به تعدادی از برندگان مسابقه به قید قرعه جوایزی اهدا خواهد شد.
- زمان قرعه یکشنبه 1396/4/25 ، ساعت 4 عصر