برگزاری همایش ویژه طلاب و مهدویت

برگزاری همایش ویژه طلاب و مهدویت


با عنایت پروردگار عالم، مراسم ویژه آغاز دهه مهدویت با شعار ''مسئولیت پذیری'' با حضور جمعی از مبلغین در مرکز مهدویت هرات رقم خورد.
در این مراسم حجج اسلام وحیدی و احمدی بیاناتی پیرامون اهمیت دهه مهدویت و انتشار مباحث مهدویت در میان مردم ایراد فرمودند.
در اخیر بسته فرهنگی ویژه دهه مهدویت توزیع گردید.

t.me/mahdiyavaranherat

عزاداری ایام فاطمیه در حرم امام علی(ع) برگزار شد+ تصاویربا فرا رسیدن سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(علیها السلام) حرم مطهر امیرالمؤمنین علیه السلام سیاهپوش شد و پرچم های سیاه رنگ عزاداری در سرتاسر حرم مطهر نصب شد تا نشانی از فرا رسیدن روزهای حزن و اندوه اهل بیت(علیهم السلام) و شیعیان باشد.

علاوه بر این مراسم عزاداری و سوگواری شامل سخنرانی دینی و نوحه خوانی به صورت روزانه در حرم مطهر با حضور زائران این بارگاه مقدس برگزار می شود.

از سوی دیگر مراسم عزاداری ویژه این ایام توسط شعبه بانوان حرم امام علی(علیه السلام) ویژه بانوان برگزار می شود.

خانم ازهار هادی مسئول بخش آموزش دینی آستان مقدس علوی با اشاره به ضرورت برگزاری مراسم عزاداری اهل بیت و پیروی از سیره حضرت فاطمه(علیها السلام) از بانوان مؤمن خواست حضرت فاطمه را به عنوان الگوی زندگی خود برگزینند.

وی افزود: در ایام فاطمه مراسم عزاداری ویژه بانوان شامل برنامه های قرائت زیارت حضرت فاطمه(علیها السلام)و سخنرانی دینی و ذکر مصیبت برگزار می شود.

 

عزاداری ایام فاطمیه در حرم امام علی(ع) برگزار شد+ تصاویر

عزاداری ایام فاطمیه در حرم امام علی(ع) برگزار شد+ تصاویر

عزاداری ایام فاطمیه در حرم امام علی(ع) برگزار شد+ تصاویر

عزاداری ایام فاطمیه در حرم امام علی(ع) برگزار شد+ تصاویر

عزاداری ایام فاطمیه در حرم امام علی(ع) برگزار شد+ تصاویر

عزاداری ایام فاطمیه در حرم امام علی(ع) برگزار شد+ تصاویر

عزاداری ایام فاطمیه در حرم امام علی(ع) برگزار شد+ تصاویر
 
منبع: حوزه نیوز<

دیدار آیت الله سید محمد سعید حکیم با شیعیان قطیف عربستان

دیدار آیت الله سید محمد سعید حکیم با شیعیان قطیف عربستان


آیت الله سید محمد سعید حکیم از مراجع تقلید شیعه با جمعی از زائران شیعه قطیف عربستان سعودی دیدار و گفت وگو کردند.

ایشان با اشاره به اهمیت زیارت عتبات مقدس گفتند: این زیارت ها سبب یادآوری اخلاق اهل بیت(علیهم السلام) و کیفیت ارتباط آنان با خداوند متعال می شود.

این مرجع تقلید افزودند: زیارت اماکن مقدس عامل توفیق مومنان در ادامه راه ائمه معصوم(علیهم السلام) به شمار می آید.

آیت الله حکیم تصریح کردند که عاقبت به خیری، تحقق خواسته ها، برکت یافتن اقدامات و عافیت در دنیا و آخرت از برکات زیارت بارگاه عتبات مقدس است.

ایشان در ادامه سخنان خود به بررسی و یادآوری سیره حضرت امیرمومنان علی(علیه السلام) پرداختند.

مصاحبه با فعال واحد سفیران مهدوی/ابراهیم همراز

مصاحبه با فعال واحد سفیران مهدوی


به نام خداوند بخشنده و مهربان
ابراهیم همراز 
محصل سال سوم ادبیات دری دانشکده تعلیم وتربیه هرات

بنده از سال 1394 با مرکز مهدویت هرات آشنا شدم و در صنف های نگین آفرینش، درسنامه مهدویت و در بعضی از صنوف مانند خداشناسی که برگزار شد اشتراک نمودم که برایم بسیار مفید و ارزشمند تمام شد.
مرکز مهدویت کتابخانه ای نسبتا غنی در مباحث مهدویت و علوم دینی و اجتماعی تا حدی نیازهای مطالعاتی مان را مرفوع ساخته است و همچنین صنف های مهدوی و بخش فضای مجازی اش بسیار موثر می باشد .
مقوله ای هست که میگویند" آب دریا را اگر نتوان کشید، هم به قدر تشنگی باید چشید. به نظرم مردم مخصوصا جوانان هستند که زمینه را برای ظهور حضرت حجت (عج) آماده می کنند.
آمادگی در جهت خودسازی ، کار در بخش های مهدویت، تبلیغ و نشر تفکر اسلامی با استفاده از گفتار و عمل، مبارزه با هر نوع انحراف فکری، انتقاد از عرف های ناپسند از جمله عواملی هستند که میتوانند در جهت سرعت بخشیدن و عملی شدن وعده یی قطعی ظهور منجی عالم بشریت موثر باشد.
اما در رابطه با طرح سفیران مهدوی باید بگویم طرح بسیار خوبی است،امیدوارم  این طرح در سطح خیلی گسترده عملی شود تا از این طریق جامعه آماده برای ظهور داشته باشیم.
بنده تعدادی مجله، بروشور چند عدد کارت که حاوی دعای افتتاح بودند را امسال به ولایت خود بردم. از مجلات در صحبت هایی که شب های جمعه در مساجد می کردم استفاده نموده و به کسانیکه می توانستند خوب این مباحث را درک کنند توزیع نمودم و همچنین با تعدادی از علما صحبت کردم تا در زمینه موضوعات مهدویت بیشتر صحبت کنند تا مردم بتوانند در این زمینه معلومات داشته باشند.
امیدوارم با همکاری و فعالیت در زمینه های مباحث مهدویت اخلاق و رفتار مهدوی پیدا کنم و مورد لطف و عنایت پرودگار قرار بگیرم و بتوانم مصدر خدمت برای مردم و دینم شوم.
<

انتشار بیست وهشتمین شماره ماهنامه آخرین امید

انتشار بیست وهشتمین شماره ماهنامه آخرین امید


جدی 1396
 


 

مصاحبه با یکی از فعالان واحد سفیران مهدویبرگزاری مراسم قرعه کشی سومین مسابقه ''گل نرگس'' ویژه بانوانبه گزارش مرکز مهدویت هرات روز پنج شنبه بیست و سوم قوس سال جاری مراسم قرعه کشی سومین مسابقه ''گل نرگس" ویژه بانوان در مرکز مهدویت هرات برگزار گردید. در این مراسم  مرتضی رضایی مدیر اداری مرکز مهدویت هرات ضمن بیان اهمیت فراگیری مفاهیم مهدوی به نقش  مهدی یاوران و التزام به اخلاق مهدوی اشاره نمود. در ادامه به شش نفر از برگزیدگان مسابقه جوایزی به رسم یادبود اهدا شد و همچنین از نماینده دوره آموزشی مهدویت ''خانم حسینی'' ضمن اهدای تحفه، تقدیر به عمل آمد.

 
برگزاری مراسم قرعه کشی سومین مسابقه "سفیران مهدوی"

برگزاری مراسم قرعه کشی سومین مسابقه "سفیران مهدوی"


به گزارش مرکز مهدویت هرات:
روز سه شنبه چهاردهم قوس سال جاری مراسم قرعه کشی و اهدای جوایز به برندگان سومین مسابقه سفیران مهدوی در مرکز مهدویت هرات برگزار گردید.
در این مراسم که با شرکت تعدادی از دانشجویان ولایات افغانستان همراه بود به تعداد 11 نفر از شرکت کنندگان مسابقه جوایزی به رسم یادبود اهدا گردیدو همچنین از فعالان مهدوی در سطح ولایات با اهدای جوایز تقدیر به عمل آمد. در این مراسم مدیر اداری مرکز مهدویت هرات پیرامون اولویت های تبلیغی و اهمیت کار مهدوی برای نوجوانان صحبت نمود و آمادگی مرکز مهدویت هرات برای همفکری در امور مهدوی با دانشجویان سایر ولایات را اعلام نمود.

1396/9/14

انتشار نشریه '' آخرین امید '' شماره 26


 


 

انتشار بیست وپنجمین شماره ماهنامه آخرین امیدانتشار بیست و چهارمین شماره ماهنامه آخرین امید


 


 

« First « Previous1  2 3 4 5 6 7 8 9 10  Next »   Last »