پیام آیت الله سید حسین ساجدی در مورد واقعه خونین مسجد جوادیه

پیام آیت الله سید حسین ساجدی در مورد واقعه خونین مسجد جوادیهاعوذ بالله من الشیطان الرجیم
بسم الله الرحمن الرحیم
یا أیها الذین آمنوا استعینوا بالصبر و الصلوة، ان الله مع الصابرین. و لا تقولوا لمن یقتل فی سبیل الله أموات، بل أحیاء عند ربهم یرزقون (بقره 153-154).
با نهایت تأثر و تألم اطلاع یافتم که بار دیگر دست پلید دشمنان اسلام و بشریت، فاجعه‌ی دیگری را در هرات باستان به وجود آورده و با حمله وحشیانه‌ی خود به مسجد جوادیه بکرآباد، ده‌ها تن از نمازگزاران پاک آن مسجد شریف را به خاک و خون کشیدند. اگرچه عمق این فاجعه قلب هر انسانی را جریحه‌دار نموده و شایسته است که در فراق این شهدای محراب، به جای اشک از چشم‌ها خون گریست، اما دستور الهی بر اتخاذ صبرِ در مصائب و مشکلات و پرهیز از هر گونه حرکت‌های ناشایست که بر هم زننده نظم عمومی است می باشد. طبق نص صریح قرآن کریم که در فوق بیان شده است، عزیزانی که در این حادثه در راه خداوند متعال و در حال ادای فرایض الهی و در خانه خدا به شهادت رسیده‌اند، «احیاءٌ عندَ ربهم یُرزَقون» و حاضر و ناظر بر اعمال بازماندگان خود می‌باشند. لذا از تمامی مؤمنین در شهر هرات خواستارم تا با سرلوحه قرار دادن مشی صبر و الهام گرفتن از پیشوایان دینی خود در برخورد با مصائب، بر آتش تفرقه‌های مذهبی که از سوی تروریستان کوردل افروخته شده است، آب خاموشی پاشیده و با حفظ روحیه اخوت اسلامی و همدلی، فتنه‌های شیاطین زمانه را خنثی نمایند. حکومت اسلامی افغانستان بداند که مردم شریف کشور که سالیان سال در مقابل کفر و الحاد و تکفیر به مجاهدت فی سبیل الله پرداخته‌اند، از معامله خون خود با خداوند متعال هیچ گونه إبایی ندارند، اما کاسه صبر این مردم در حال لبریز شدن است و از به ناحق ریخته شدن خون عزیزان خود به تنگ آمده‌اند. لذا مقامات حکومتی باید هرچه سریعتر به فکر پایان بخشیدن به نابسامانی‌ها و بی‌ثباتی‌های امنیتی و سیاسی اخیر باشند.
یک بار دیگر از درگاه ایزد متعال برای شهدای مظلوم این حادثه، بهشت برین و برای بازماندگان، صبر جمیل و اجر جزیل خواستارم؛ «اللهم اجعلهم فی أعلی علیین و اخلف علی اهلهم فی الغابرین». در این ارتباط از جناب حجت الاسلام و المسلمین الحاج شیخ اسماعیل احمدی؛ از علمای عامل و مردمی شهر هرات، درخواست می‌کنم که به وکالت از اینجانب، از نزدیک با مجروحین و بازماندگان شهدای این حادثه ارتباط گرفته و حتی‌المقدور نسبت به رفع نیازمندی‌های آن عزیزان اقدامات لازم و ضروری را انجام دهند.
و السلام علیکم و علی عبادالله الصالحین
سید حسین ساجدی
11 اسد 1396 مصادف با نهم ذی‌القعده 1438/

ارسال نظر شما


نام :
ایمیل:
پیام: