محراب سوخته مسجد «جوادیه» گواهی مظلومیت شهدای نمازگزار

محراب سوخته مسجد «جوادیه» گواهی مظلومیت شهدای نمازگزار


از هفتمین روز شهادت جمعی از نمازگزاران مسجد و حسینه جوادیه هرات، طی مراسمی همراه با قرائت دعای پر فیض توسل و ذکر مصیبت  تجلیل صورت گرفت.
این مراسم  که در جوار محراب سوخته و زیر سقف ویران مسجد جوادیه برگزار شده بود با شرکت خانواده های شهدا و جمع کثیری از مردم شهید پرور هرات همراه بود.

در اخیر این مراسم حجت الاسلام  سید جواد وحیدی بر همکاری نیروهای امنیتی با مردم در راستای تامین امنیت تاکید کردند و خاطر نشان ساختند که این چنین حملات بزدلانه به مردم بی دفاع هرگز از اخوت و برادری بین شیعه و سنی نخواهد کاست و به هیچ عنوان تاثیر منفی نخواهد گذاشت بلکه باعث تحکیم پیمان برادری بین تمام اقشار مردم هرات خواهد شد، وی افزود جوادیه زنده است و این اعمال وحشیانه نمی تواند از حضور مردم قهرمان ما  در صحنه و مساجد و حسینیه ها بکاهد.
اگر این قرون وسطایی ها جرات دارند مستقیم وارد شوند نه با عملیات های ناجوانمردانه و کور، آن وقت خواهند دید که چگونه فرزندان حیدر کرار پاسخ آنها را میدهند.

سه شنبه شب هفته گذشته در مسجد جوادیه هرات در حین عبادت، تعدادی از تروریستان تکفیری، بزدلانه حمله کرده و مردم را به گلوله بسته و سپس خود را انتحاری کردند.

این حادثه باعث شهادت ۳8 تن و زخمی گشتنحدودا 60 تن از نمازگزاران مسجد جوادیه هرات شد.

17/5/1396
 


 


 


 


 


 

ارسال نظر شما


نام :
ایمیل:
پیام: