هرات در روز قدس شاهد فریاد «مرگ بر اسرائیل» بود

هرات در روز قدس شاهد فریاد «مرگ بر اسرائیل» بود


«محمدرضا» یک تن از افراد معترض ضمن داشتن پلاکاردی با نقش و نشان بیت‌المقدس، رژیم اسرائیل را منحوس‌ترین حلقه در جهان دانست که به غیر از انسان کشی و قتل زنان و کودکان کاری ندارد.

به گفته او، مردم مظلوم فلسطین تنها نیستند و روز جهانی قدس تنها یک نشانه برای حمایت از فلسطین می‌باشد.

وی معتقد است که پشتیبانی از مردم فلسطین و مقابله واقعی با اسرائیل و حامیانش، همواره باید در خون و فکر یک مسلمان وجود داشته باشد.

به گفته وی، روز جهانی قدس باید تا زمان آزادی کامل سرزمین‌های اشغالی ادامه داشته باشد و پابرجا باقی بماند.

همچنین محمد رضا یک تن دیگر از اعتراض کنندگان بر این باور است که رژیم صهیونیستی و حامیانش از جمله آمریکا، از همین فریادهای مسلمانان که سر داده می‌شود، هراس دارند و مردم کشورهایی مثل افغانستان که از فلسطین دور هستند، باید این چنین به مقابله بپردازند.

در همین حال حجت‌الاسلام والمسلمین «احمدعلی جبرئیلی»، خطیب نماز جمعه صادقیه، روز قدس را روز دشمن‌شناسی خواند و گفت که باید مسلمانان همه آگاه باشند و فریب اسرائیل را نخورند.

او بیان داشت که قدس پیش از اینکه مسئله سیاسی باشد، در اصل یک مسئله اعتقادی برای همه مسلمانان جهان است.

این خطیب بیان داشت که یهودیان سرزمین‌های مردم بی دفاع فلسطین را به زور اشغال کرده‌اند و ضمن این خون مردم مسلمان آن مناطق را همه روزه می‌ریزند.

وی گفت که جاه طلبی‌های اسرائیل هم چنان ادامه دارد و جای تاسف است که رژیم‌های کشورهای عربی در برابر این جنایات، خاموش نشسته‌اند.

به گفته وی تمامی مشکلات امروز کشورهای خاورمیانه توسط همین رژیم اشغال‌گر به وجود آمده و هر روز برای مسلمانان یک چالش تازه را درست می‌کند.

آقای جبرئیلی تأکید کرد که هیچ شکی نیست که اسرائیلی‌ها دشمن سرسخت مسلمانان است و دو دستگی‌ها بین کشورهای اسلامی فقط سودش را رژیم اسرائیل می‌برد.

وی گفت که بدبختانه کشوری که خود را پرچم دار جهان اسلام می‌داند حمایت‌گر اصلی این رژیم اشغال‌گر است.

 

به نقل از مرتضی کریمی، خبرنگار پیام آفتاب هرات

ارسال نظر شما


نام :
ایمیل:
پیام: