پیام تسلیت آیت الله ساجدی به مناسبت شهادت حجت الاسلام شیخ جعفر توکلی

پیام تسلیت آیت الله ساجدی به مناسبت شهادت حجت الاسلام شیخ جعفر توکلی


( پیام فقیه مجاهد حضرت آیت الله ساجدی پیرامون شهادت و ترور مظلومانه حجت الاسلام و المسلمین شیخ جعفر توکلی ره )
بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون
با کمال تاسف خبر شهادت مظلومانه حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای شیخ جعفر توکلی قلوب همگان به ویژه مدرسین و طلاب حوزه علمیه مشهد مقدس و هرات را بدرد آورد .
او که از دانش آموخته های متدین و فاضل و دلسوز این حوزه مبارکه بود ؛ سال ها برای ابلاغ پیام خدا و احیاء سنن اسلامی در سنگر های مختلف تبلیغ و تدریس و مدیریت و رسانه و خدمات اجتماعی ، با اخلاص و شجاعت و پشتکار ، نامی جاودان از خود به یادگار گذاشت .
بااینکه دردمندانه جای خالی او را در سنگر امامت جمعه مسجدین صادقیه و جغاره این دو پایگاه با عزت و کرامت مسلمین در هرات و هم در مدارس موفق دین و دانش و رادیو حکمت به نظاره نشسته ایم اما به نعمت شهادتی که خداوند متعال پس از ماه مبارک رمضان در شامگاه جمعه ، نصیب او گردانید غبطه می خوریم .
شیخ شهید توکلی عزیز در طول دوران عمر کوتاه خودش خوش درخشید و با افتخار جام شهادت را در مسیر احیاء و اقامه نماز و بندگی خداوند متعال سرکشید اما ملتی را در غم خویش به سوگ  نشاند .
این جانب با قلبی غمناک در مصیبت از دست دادن یکی از فرزندان معنوی خودم در حوزه علمیه مبارکه مشهد مقدس ، نکاتی را با دولت و ملت شریف در میان می گذارم :
یکم : از تمام آحاد ملت اعم شیعه و سنی ؛  از علماء ، دانشجویان؛ کسبه ؛ اراکین و رجال برجسته دولتی تقاضا میکنم در مراسم تشییع با شکوه بدن مطهر این شیخ شهید جهت تجلیل از خدمات پر بار ایشان برای ملت و دین ، شرکت نموده هم مشت محکمی بر دهان تروریست های تکفیری بزنند و هم سنگر وحدت و همدلی خویش را محکمتر سازند .
بنده بسیار علاقه داشتم در این مراسم حضور پیدا کنم اما بدلیل محظوراتی توفیق پیدا نکردم ولی روحانی مجاهد  حجت الاسلام والمسلمین وحیدی (حفظه الله  ) و هیاتی از جانب حقیر در این مراسم شرکت خواهند نمود .
دوم : دولت و نیروهای امنیتی بخوبی می دانند که پایگاه های تروریستان کجاست ؟
آنها و ما میدانیم که هدف از این ترورها چیست ؟
لذا بر دولت ما لازم هست برای ناکام نمودن تروریست ها بدون فوت وقت عاملان این جنایت را شناسایی و محاکمه نموده ؛ ریشه های این پایگاه ها را به ویژه در حوزه جنوب غرب خشک نمایند.
سوم : چنانکه بار ها تذکر رفته هست ؛ در اوضاع پیچیده فعلی تکیه بر امکانات محدود دولتی در تامین امنیت علماء و مراکز شیعی معقول نیست لذا بر علماء و مسئولین مراکز مذهبی لازم هست در راستای راهبرد دفاع خودی از سرمایه های علمی و معنوی خویش بیشتر حمایت کنند و بر تجار و بازاریان مومن و متدین هست که در حد وسع خویش برنامه های تامین امنیت مردم محور را حمایت مالی نمایند
چهارم : ملت ما به خوبی می دانند که تکفیری ها به حمایت نیروهای خارجی دست به ترور و کشتار علمای شیعه و سنی می زنند از این رو بر علمای فریقین لازم هست با حفظ هوشیاری با اقدامات مناسب و به موقع توطئه های دشمنان اسلام و وطن را خنثی نمایند
در اخیر این ضایعه بزرگ را به خانواده مکرم توکلی ؛ حوزه های علمیه مشهد و هرات تسلیت عرض نموده برای آن شیخ شهید علو درجات از خداوند متعال مسالت می‌ نمایم

سید حسین ساجدی هشتم شوال المبارک ۱۴۳۹

ارسال نظر شما


نام :
ایمیل:
پیام: