برخی از جوامع اسلامی برنامه ای برای آگاهی مردم از دشمنان ندارند

برخی از جوامع اسلامی برنامه ای برای آگاهی مردم از دشمنان ندارند


 
 
مسئول مرکز پژوهش های مهدویت هرات گفت: اگر حوزه های علمیه و علمای افغانستان با ابزار روز با دشمنان اسلام ناب محمدی برخورد نکنند، قطعا اسلام در افغانستان به دست دشمنان خواهد افتاد.
به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، حجت الاسلام والمسلمین سید جواد وحیدی، در مراسم بزرگداشت شهید حجت الاسلام والمسلمین شیخ جعفر توکلی، در مسجد فقیه سبزواری مشهد با اشاره به اینکه امروز در یک پیچ تاریخی و تحولات جدی قرار داریم، گفت: چهره های دشمنان اسلام امروز هویدا شده و همه جهان کفر با جنگ نرم برای مقابله با این دین و تغییر هویت مسلمانان با یکدیگر همراهند.
وی در ادامه افزود: در یکی از شهرهای افغانستان که به دارالمومنین مشهور بوده و با تقدیم 850 شهید، مردمی مقاوم در برابر دشمن داشته است، جشن موسیقی با حواشی بسیار و ابتذال و حضور پر رنگ زنان برپا کرده اند.
مسئول مرکز پژوهش های مهدویت هرات گفت: غرب برای اینکه در کشورهای اسلامی به اهداف خود برسد، به صورت شبانه روزی و بدون خستگی کارمی کند؛ این در حالی است که جوامع اسلامی برای مقابله و حتی برای آگاهی مردم از چهره واقعی دشمنان اسلام کُند کار می کنند و یا اصلا برنامه ای برای آن ندارند.
وی با اشاره به اینکه تلاش های غرب در بین مردم افغانستان با هدف سکولاریزه کردن جامعه دینی جدی پیگیری می شود، افزود: آنان می خواهند به مردم القا کنند که دین داشته باشید و به مسجد بروید ولی در تعاملات سیاسی و بین المللی و توسعه اقتصادی و اجتماعی پای دین را وسط نکشید.
حجت الاسلام و المسلمین وحیدی افزود: روزی که آمریکا وارد افغانستان شد، شهر هرات تنها یک شبکه تلویزیونی داشت، اما امروز 30 شبکه تلویزیونی دارد. در واقع دشمن فقط به وسیله یک ابزار رسانه به صورت علنی مردم و افکار آنان را مدیریت می کند.
وی در بیان سوء استفاده از فضای عدم اطلاع مردم، افزود: القاعده و غرب داعش را در مقابل بیداری اسلامی طراحی کردند و امروزه به شدت تلاش می کنند تا تفکرات سلفی گری وارد حوزه های علمیه افغانستان شود.
مسئول مرکز پژوهش های مهدویت هرات در ادامه افزود: گروه های تکفیری و آمریکا قصد دارند، جنگ نیابتی در افغانستان ایجاد و افکار افراطی گرایی را در بین مردم ترویج کنند.
وی با بیان اینکه امروز افغانستان در دو صحنه جنگ نرم و جنگ گرم قرار دارد، که هر دو به دنبال نابودی اصل اسلام در افغانستان هستند، تصریح کرد: امروز حوزویان این کشور باید در مقابل این دو جنگ، نه جهاد اصغر، بلکه جهاد اکبر داشته باشند.
حجت الاسلام و المسلمین وحیدی گفت: اگر حوزه های علمیه و علمای افغانستان با ابزار روز با دشمنان اسلام ناب محمدی برخورد نکنند، قطعا اسلام در افغانستان به دست دشمنان خواهد افتاد.
مراسم گرامی‌داشت شهادت مظلومانه شیخ جعفر توکلی از سوی حوزه علمیه خراسان، امور مساجد و جامعه المصطفی با حضور آیت الله علم الهدی، نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی و آیت الله سید مصباح عاملی، مدیر حوزه علمیه خراسان و حجج اسلام و المسلمین حسنیان، امام جمعه هرات افغانستان و جمعی از شخصیت های حوزوی افغانستان، در مسجد فقیه سبزواری در مشهد برگزار شد.

ارسال نظر شما


نام :
ایمیل:
پیام: