برگزاری جشن سالروز آغاز امامت حضرت ولیعصر (عج)

برگزاری جشن سالروز آغاز امامت حضرت ولیعصر (عج)


به گزارش مرکز مهدویت هرات: همزمان با نهم ربیع الاول برای اولین بار در هرات جشن سالروز آغاز امامت امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف از سوی مرکز مهدویت هرات و هیئت الحسین علیه السلام در مسجد امام موسی بن جعفر علیه السلام برگزار گردید.
این مراسم با حضور علما، شخصیت های علمی حوزه و دانشگاه، فرهنگیان و اقشار مختلف همراه بود. قرائت زیبای قاری ارجمند علی اکبر راغب در بدو جلسه، سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین احمدی و مداحی مداحان اهل بیت مهدی حیدرپور و علیرضا نظری از برنامه های این اجتماع بزرگ بود.

حجت الاسلام و المسلمین احمدی با اشاره به اهمیت فراگیری مباحث مهدویت و شناخت امام زمان (عج)  آمادگی برای ظهور امام عصر (عج) را امری لازم برای همه ی منتظران دانست. وی اظهار داشت انتظار فرج به عنوان افضل اعمال امت نبی اکرم (ص) در روایات مطرح شده است و انتظاری درست است که زمینه ساز اصلاح انسان گردد؛ انتظاری  ارزش دارد که در آن تقوای الهی بوده و در انسان  را در مسیر عبودیت و بندگی خدا قرار دهد. انتظاری زیباست که باعث ایجاد شور و نشاط درونی گردد و انسان را از یاس و ناامیدی ایمن بدارد. ایشان در ادامه  با توجه به آیه 55 سوره مبارکه نور " وَعَدَ اللَّهُ الَّذينَ آمَنُوا مِنْکُمْ وَ عَمِلُوا الصَّالِحاتِ لَيَسْتَخْلِفَنَّهُمْ فِي الْأَرْضِ کَمَا اسْتَخْلَفَ الَّذينَ مِنْ قَبْلِهِمْ وَ لَيُمَکِّنَنَّ لَهُمْ دينَهُمُ الَّذِي ارْتَضي‏ لَهُمْ وَ لَيُبَدِّلَنَّهُمْ مِنْ بَعْدِ خَوْفِهِمْ أَمْناً يَعْبُدُونَني‏ لا يُشْرِکُونَ بي‏ شَيْئاً وَ مَنْ کَفَرَ بَعْدَ ذلِکَ فَأُولئِکَ هُمُ الْفاسِقُونَ" ترجمه: "خداوند به کسانى از شما که ایمان آورده و کارهاى شایسته کرده اند وعده داده است که آنان را در زمین جانشین امّت هاى شایسته گذشته کند; چنان که شایستگان امت هاى پیشین را در زمین جانشین دیگران قرار داد، و نیز نوید داده است که آیین آنان را که بر پایه فطرت استوار است و خدا آن را برایشان پسندیده است، پابرجا سازد، به گونه اى که جامعه براساس آن شکل یابد، و وعده داده است که آنان را پس از این که پیوسته از سوى دشمنان داخلى و خارجى بیمناک بودند، ایمنى بخشد. در حالى به امنیت مى رسند که مرا مى پرستند و چیزى را شریک من قرار نمى دهند، و هر کس پس از تحقق این وعده، به وسیله کفر و نفاق و ارتکاب گناهان ناسپاسى کند، اینانند که از راه خدا بیرون رفته اند". افزودند عدالت فراگیری که در زمان امام عصر ارواحنا فداه رقم می خورد مقدمه ای برای عبادت خدای یگانه است.

ارسال نظر شما


نام :
ایمیل:
پیام: