جایزه و جشنواره سینمایی برای بهبود چهره مسلمانان

جایزه و جشنواره سینمایی برای بهبود چهره مسلمانان


دکتر «یوسف بن احمد العثیمین» دبیرکل سازمان همکاری اسلامی در نشست گروه کارشناسان دولتی و بین المللی عضو این سازمان، تقویت راههای همکاری بین کشورهای عضو در زمینه تولید سینمایی در جهان اسلام را در راستای چشم انداز راهبردی باهدف مقابله با تصویر سازی منفی درباره اسلام و مسلمانان در سینمای جهان بررسی کرد.

دبیرکل سازمان همکاری اسلامی معتقد است که  همکاری در زمینه تولید سینمایی در جهان اسلام یکی از جنبه های مهم برای تقویت تفاهم متقابل و تحکیم همکاری و همبستگی بین بیش از یک میلیارد و 600 میلیون مسلمان در جهان اسلام به شمار می آید.

این سازمان اعلام کرد که جایزه ای در بیست و ششمین جشنواره سینمایی و تلویزیونی آفریقایی در اوآگادوگو پایتخت بورکینافاسو که قرار است در فوریه 2019 میلادی برگزار شود، به بهترین تولید سینمایی درباره بهبود چهره مسلمانان اعطا خواهد شد.

العثیمین گفت: این سازمان تمایل دارد تا نقش موثری در اجرای فعالیت های فرهنگی در راستای راهبرد فرهنگی جهان اسلام داشته باشد.

وی ادامه داد: سیزدهمین کنفرانس اجلاس اسلامی و چهل و پنجمین دوره شورای وزیران امور خارجه دبیرخانه عمومی اتخاذ تدابیر را با همکاری کشورهای عضو برعهده گرفتند تا از تولید سینمایی حمایت کنند و راههای همکاری در زمنیه فرهنگی از جمله برگزاری جشنواره سینمایی سازمان همکاری اسلامی تقویت کنند.

کارشناسان دولتی و بین المللی عضو این سازمان وظیفه دارند تا معیارها و استاندارهایی برای جایزه این سازمان که قرار است به بهترین تولید سینمایی اعطا شود، تدوین کنند.

در این نشست همچنین راههای راه اندازی جشنواره سینمایی برای سازمان همکاری اسلامی در راستای راهبرد فرهنگی جهان اسلام به منظور مقابله با تصویرسازی منفی از اسلام و مسلمانان و تقویت چهره مثبت آنها بررسی شده است.

ارسال نظر شما


نام :
ایمیل:
پیام: