والی جدید هرات به مخالفان دولت خط و نشان کشید

والی جدید هرات به مخالفان دولت خط و نشان کشید


عبدالقیوم رحیمی در مراسم معارفه خود به عنوان والی جدید هرات خطاب به مخالفان دولت گفت که جواب کشتن، کشتن است، اگر یکی از مارا بکشید دوتای شما را می کشیم و اگر عسکر ما شهید گردد انتقامش را دو چند خواهیم گرفت.

 

پس از گذشت یک و نیم ماه از اداره ولایت هرات توسط سرپرست، امروز( ۴ دلو) عبدالقیوم رحیمی طی محفلی در تالار غازی امان الله ولایت هرات بعنوان والی جدید این ولایت معرفی شد و آغاز به کارکرد.

 تیمور شاران معین پالیسی اداره مستقل ارگان های محل در مراسم معارفه  طی سخنانی گفت: هرات یکی از پایگاه های اقتصادی کشور می باشد، به همین لحاظ ریس جمهور حدود ۱۰ بار به این ولایت سفر کرده است، و بزودی نیز سفری دیگر به این ولایت خواهد داشت.

وی علاوه کرد: اداره ارگان های محلی و ریاست جمهوری از والی جدید توقع دارد تا پروژه های در حال جریان را مدیریت نموده و به اتمام برساند و در قسمت تولید زغفران توجه مبذول دارد.

آقای شاران همچنان از والی جدید هرات خواست تا در قسمت امنیت جدی کار نماید و تهدیدات امنیتی این ولایت را رفع کند.
او همچنان تاکید کرد: ساکنان نواحی شهر و ولسوالی ها همواره از غیبت مدیران و مسوولان حقوقی و عدم حضور قضات رنج می برد و والی جدید باید این مشکل را رفع نموده و شخصا به ولسوالی ها سفر کند و اوضاع را در کنترول داشته باشد.

در ادامه این مراسم، محی الدین نوری؛ معاون ولایت هرات طی سخنانی اظهار داشت: هرات همیشه پسوند های، پایگاه اقتصادی، پایگاه فرهنگی، مهد پرورش علما و عرفا را با خود دارد.
وی افزود در حال حاضر ولایت هرات بیش از یک میلیون شاگرد و بیش از ۲۰ هزار دانشجو دارد.

وی افزود: ولایت هرات ظرفیت تطبیق پروژه های کلان را دارد. و تیم هیات رهبری این ولایت در کنار والی هرات قرار خواهند داشت.

در ادامه مراسم معارفه، عبدالقیوم رحیمی والی جدید ولایت هرات، هدفش را خدمت به مردم و کار برای آخرت نه برای دنیای خویش عنوان نمود.
وی افزود: هرات تبدیل به خانه مشترک همه افغان ها شده، از بامیان، کابل، فراه، بادغیس و از هر قوم و مذهب در این ولایت حضور دارند.

وی افزود که این حوزه آینده ای درخشان دارد و به مردم هرات تعهد سپرد که حل مشکلات امنیتی یکی از اولویت های کاری اش باشد.

او‌ خطاب به تروریستان تاکید کرد: جواب کشتن، کشتن است، اگر یکی از مارا بکشید دوتای شما را می کشیم و اگر عسکر ما شهید گردد انتقامش را دو چند خواهیم گرفت.
آقای رحیمی خاطر نشان ساخت: زور گویی و بدماشی در دیار علم و فرهنگ جایی نخواهد داشت و کسی که یک میل تفنگ نشان دهد، در جوابش ۳ میل نشان خواهیم داد.

در همین حال، علی نوری یکی از فعالین مدنی در هرات می گوید که ما از والی جدید می خواهیم تا مشکلات؛ عدم سهم دهی مردم در ادارات دولتی طبق شایستگی و رقابت آزاد، چالش های فراوان امنیتی، دست داشتن زورگویان و مافیا در ادارت دولتی  را بر طرف بکند.

عبدالله عزیزی یکی دیگر از فعالین مدنی  هرات تاکید می کند که امکانات فعلی ولایت هرات متناسب با نیم میلیون نفر می باشد، تازمانی که حکومت مرکزی امکانات پنج میلیونی متناسب با نفوس این ولایت را در نظر نگیرد، وضعیت ولایت هرات بهتر که هیچ، حتی بد تر خواهد شد.
گفتنی است پیش از این محمد آصف رحیمی به عنوان والی ولایت هرات ایفای وظیفه می نمود که حدود یک و نیم ماه پیش از سمتش استعفا نمود.

ارسال نظر شما


نام :
ایمیل:
پیام: