پنجمین گردهمایی مهدی یاوران هرات

امید و نشاط از ویژگی‌های یک منتظر واقعی است

عالمان دین در هرات ضمن اشاره به ویژگی‌های یک منتظر واقعی امام عصر (عج)، می‌گویند که یکی از ویژگی‌های یاران آن حضرت شادی و نشاط است و در زمان انتظار باید امید و نشاط در وجود انسان باشد و اگر در وجود یک منتظر این دو عامل نبود، بداند که منتظر واقعی نیست.

خبرگزاری صدای افغان (آوا) ـ هرات: مرکز مهدویت به مناسبت نیمه شعبان همایشی تحت عنوان "پنجمین گردهمایی بزرگ مهدی یاوران" و با حضور علما، بزرگان، فرهنگیان، جوانان و نوجوانان در مسجد و تکیه خانه بیت الجواد (ع) در شهر هرات برگزار نمود.

حجت‌الاسلام والمسلمین احمدی، مسئول مدرسه علمیه کاظمیه طی سخنانی پیرامون اهمیت و جایگاه صلوات فرستادن بر محمد و آل محمد صحبت نموده و بیان داشت: صلوات ریشه در آیات و روایات داشته و گره‌گشای تمام مشکلات و گرفتاری‌ها است و همچنین صلوات یک روش خوب برای ابراز عشق، احترام و ادب به مولای ما امام زمان (عج) نیز می‌باشد.

احمدی افزود: امید و نشاط میسر نمی‌شود مگر از یک طریق که آن عبارت است از برقرار کردن رابطه عاشقانه با ذات اقدس الهی؛ اگر رابطه را با خدای متعال، عمیق برقرار کردیم، سراسر امید و نشاط وجود ما را فرا خواهد گرفت.

او علاوه نمود: یکی از ویژگی‌های یاران امام زمان (عج) شادی و نشاط است و در انتظار باید امید و نشاط باشد و اگر در وجود یک منتظر امید و نشاط نبود، بداند که منتظر واقعی نیست.

اگر پیروان اهلبیت و منتظرین امام زمان امید و نشاط داشته باشند، اگر تمام رسانه‌های کفر و استکبار علیه آنان مبارزه و تبلیغات منفی بکنند، باز هم سرشار از نشاط و امید خواهند بود و اندکی خلل در اعتقادات و اهداف و مسیرشان وارد نمی‌شود.

این عالم دین می‌گوید: در این اواخر متاسفانه گروه‌ها و افرادی هستند که با تخریب و توطئه پراکنی می‌خواهند که علما را بد نام ساخته و اکثر بدی‌های جامعه را که هیچ ربطی به آنها ندارد، به پای آنان ختم کنند که قطعا آن گروه‌ها فریب دشمنان اسلام و اسرائیل را خوردند و با این کار خود می‌خواهند که نقش علما را در اجتماع کم‌رنگ بسازند.

در همین حال داود محمدی، مدیر اداری مرکز مهدویت در هرات گفت: هدف اصلی مرکز مهدویت زمینه‌سازی ظهور حضرت مهدی (عج) می‌باشد و مهمترین فعالیت‌های این مرکز راه‌اندازی کلاس‌های مهدوی بوده و همچنین برگزاری نشست‌ها و صنف‌های شناخت جریان‌های انحرافی می‌باشد تا از آن طریق جوانان و نوجوانان از مباحث مهدویت و ظهور، آگاهی کامل کسب نموده و در آینده یک منتظر و مهدوی واقعی بار بیایند.

مدیر اداری مرکز مهدویت هرات علاوه نمود: در کنار سایر فعالیت‌ها، مرکز مهدویت هرات مسابقه کتابخوانی را تحت عنوان "جوانان یاوران مهدی (عج)" برگزار نموده که در این مسابقه بیش از دو هزار نفر از پنج ولایت اشتراک داشتند و برای صد نفر برتر از اشتراک‌کنندگان در این مسابقه کتابخوانی، به قید قرعه جوایز نفیسی اهدا گردید.

image:7532833131_3866214487.jpg

میدوهمبستگی

#نیمه_شعبان

#هرات

ارسال نظر شما


نام :
ایمیل:
پیام: