صلح در اسلام

 رئیس مرکز مهدویت هرات:

صلح مورد تأکید در اسلام، صلحی است که منجر به ایجاد عدالت و آرامش شود.

رئیس مرکز مهدویت هرات در تشریح اهداف جهاد در اسلام گفت:دستور جهاد به خاطر تامین اهدافی است که آن اهداف و رسیدن به آن‌ها منجر به ایجاد آسایش و آرامش و برچیده شدن فتنه از زمین و بشریت خواهد شد.
image src://7756856946_2660307168.jpg
به گزارش خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب؛ حجت‌الاسلام والمسلمین سید جواد وحیدی، رئیس مرکز مهدویت هرات در چهارمین نشست از سلسله نشستهای سی و پنجمین کنفرانس وحدت اسلامی اظهار داشت: نگاه و تلاش دین مقدس اسلام در جهت برقراری صلح و آرامش است؛ یعنی می‌خواهد همه انسان‌ها در آسایش و آرامش در جهت کسب فضایل اخلاقی و ارزش‌ها زندگی کنند.


وی افزود: در آیات قرآن کریم و دستورات پیامبر صلی الله علیه و آله وسلم دستوری به نام جهاد داریم؛ جهاد با مبارزه سخت و جنگ همراه است، ولی دستور همیشگی نیست. دستور جهاد به خاطر تامین اهدافی است که آن اهداف و رسیدن به آن‌ها منجر به آسایش و آرامش و برچیده شدن فتنه از زمین و بشریت خواهد شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین وحیدی تأکید کرد: جهاد به جهت چپاول دارایی‌ها و ثروت‌های ملت‌ها نیست، به جهت گسترش جغرافیای خود نیست، بلکه این مقاتله و جنگ و جهاد برای رفع فتنه است. به طور کلی مبارزه در جهت تامین و گسترش عدالت در جامعه بشری است؛  بنابراین دستور به جهاد و جنگ در اسلام یک دستور همیشگی نیست تا زمانی است که اهداف عالیه انسانی و الهی تأمین شود.

وی ادامه داد: البته صلحی در اسلام مورد تأکید است که منجر به عدالت و آرامش شود؛ به همین دلیل اگر گروه‌هایی در بین امت اسلامی درگیر می‌شوند، دستور خدا این است که شما میان آن‌ها میانجیگری کنید؛ بنابراین جنگ و صلح باید مبتنی بر عدالت باشد.

رئیس مرکز مهدویت هرات عنوان کرد: ما طرفدار صلح هستیم؛ اگر بحث مقاومت را مطرح می‌کنیم، برای تامین عدالت است؛ بنابراین هر طرح صلحی که در مورد قضیه فلسطین ارائه می‌شود، باید تامین‌کننده عدالت باشد.

وی اضافه کرد: در کشور افغانستان نیز نگاه عادلانه به صلح، آرامش و آسایش ایجاد می‌کند.

منبع: http://www.taghribnews.com

ارسال نظر شما


نام :
ایمیل:
پیام: