سرنوشت کلید داران و متولیان و پرده داران خائن کعبه پس از ظهور امام زمان(عج)

سرنوشت کلید داران و متولیان و پرده داران خائن کعبه پس از ظهور امام زمان(عج)


هروی می‌گوید: از امام رضا (ع) پرسیدم: حضرت قائم پیش از هر کاری به چه چیز خواهد پرداخت؟

حضرت فرمود: "در آغاز به سراغ «بنی شیبه» (کلیدداران و خادمان خائن خانه خدامی‌رود و دست‌های آنان را قطع می‌کند؛ چون آنان دزدان خانهٔ خدایند." (1(


امام صادق (ع) می‌فرماید: "هنگامی که قائم ما قیام کند، «بنی شیبه» را دستگیر کرده، دست‌هایشان را قطع می‌کند و آنان را در میان مردم می‌گرداند و اعلام می‌کند که اینان دزدان خانهٔ خدا هستند. " (2(


نیز می‌فرماید: "نخستین رویارویی، برخورد حضرت با «بنی شیبه» است. دست‌های آنان را قطع می‌کند و بر کعبه می‌آویزد و از سوی حضرت اعلام می‌شود که اینان دزدان خانهٔ خدایند. " (3(


مرحوم مامقانی می‌گوید: «بنی شیبه» از دزدان خانه خدایند و ان شاء الله دست‌هایشان به این جرم، قطع می‌شود و بر دیوار کعبه آویزان می‌گردد.


بنی شیبه، خدمتگزاران کعبه و کلیدداران آنند که نسل به نسل این مقام را قبضه کرده و بجای خدمت و تلاش صادقانه، اموال، امکانات و ذخائری را که مردم به بیت الله هدیه کرده‌اند می‌برند و به ناروا می‌خورند و هرگونه که هوای دلشان خواست در آن تصرف می‌کنند.

به همین جهت است که امام مهدی علیه السلام آنان را دزدان کعبه می‌نامد... و تنها به بریدن دست آنان بسنده نمی‌کند، بلکه دستور می‌دهد آنان را در میان مردم بگردانند تا برای دیگر غارتگران، خودکامگان و همه کسانی که در ثروتها و امکانات خود و دیگران به ناروا تصرف می‌کنند، عبرت‌انگیز و عبرت‌آموز باشند و بدانند که کیفر تجاوز به حقوق و حدود مردم، قطع دست تجاوزکار با شمشیر عدالت در دنیا و عذاب خفت‌بار و سهمگین نیز، در آخرت است.


پی‌نوشت‌ها:

( 1 عن الهروی، قلت لأبی الحسن الرضا علیه السلام: بأیّ شیء یبدأ القائم منکم إذا قام؟ قال: «یبدأ ببنی شیبة فیقطع أیدیهم؛ لأنّهم سرّاق بیت الله عزّ و جلّ».

عیون اخبار الرضا، ج۱، ص۲۷۳ ؛ علل الشرائع، ج۱، ص۲۱۹ ؛ بحار الأنوار، ج۵۲، ص۳۱۳.

 (2 عن أبی عبدالله علیه السلام: أمّا إنّ قائمنا لو قد قام لقد أخذ بنی شیبة و قطع أیدیهم، و طاف بهم، و قال: هولاء سرّاق الکعبة.

علل الشرائع، ج۲، ص۹۶؛ یحارالأنوار، ج۵۲، ص۳۱۷.

 (3 عن الصادق علیه السلام: «... فأوّل ما یبدأ ببنی شیبة، فیقطع أیدیهم و یعلّقها فی الکعبة و ینادی منادیه: هولاء سرّاق الکعبة».

نعمانی، غیبة، ص۱۶۵؛ بحارالأنوار، ج۵۲، ص۳۵۱، ۳۶۱.


منابع:

-کتاب نشانه‌هایی از دولت موعود، نجم الدین طبسی

-کتاب امام مهدی(ع) از ولادت تا ظهور، سید محمدکاظم قزوینیمنبع: besuyezohur.ir

 

ارسال نظر شما


نام :
ایمیل:
پیام: